Bertel O. Steen Ålesund

Mercedes-Benz EQC

400 4MATIC /// AMG | Premium Plus | Burmeister

Årsmodell2020
GirkasseAutomat
DrivstoffElektrisitet
Kilometerstand66000 km
DrivlinjeFirehjulsdrift
Hestekrefter408 hk

Bertel O. Steen Ålesund

Adresse: Bythaugen 20, 6260 Skodje

Totalpris

389 000kr
Beregn din månedspris
kr
Månedspris3 629 kr
Bilpris389 000 kr
  • Rente: 7.30%
  • Effektiv rente: 8.25%
  • Kredittkostnad: 95 509 kr
  • Kredittkjøpspris: 484 509 kr
Låneprisen pr. måned inkluderer etablerings- tinglysning- og termingebyr. Renten er flytende. Egenandel er 35 %, denne kan du endre. Vi tar forbehold om feil i beregning og renter. Etablerings- og tinglysningsgebyr er 4.250. Termingebyr er 85 kr. Begge inngår i månedsprisen.
  • Om bilen
  • Tekniske data
  • Utstyr

Vi hos Bertel O. Steen Ålesund har nå gleden av å presentere en hel og pen Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC AMG Premium Plus, 2020 modell.

-

INFORMASJON OM BILEN

Mercedes EQC er en elektrisk SUV med rekkevidde på inntil 414 kilometer (WLTP) og 4MATIC firehjulstrekk. Den romslige kupeen og store bagasjerommet gjør det til en svært attraktiv familiebil.

De to motorene på til sammen 408 hestekrefter har et dreiemoment på 760 Nm og tar deg fra 0 – 100 på 5,1 sekunder. EQC lades fra 10 prosent – 80 prosent i løpet av 40 minutter med hurtiglading på opptil 110 kW. Den tilgjengelige batterikapasiteten er på 80 kW/t netto.

EQC støtter CCS-standarden og er kompatibel med både Type 2 og CCS (AC og DC)

-

Det har som alltid vært utført en omfattende sjekk av bilen, slik at du kan være trygg på at vi leverer en trafikksikker bil i god teknisk stand.

Bilen er EU-godkjent frem til 20.04.2026

Ønsker du å se/ prøvekjøre bilen, ta kontakt en dag i forveien så sørger vi for en fulladet, varm og isfri bil.

-

VIKTIGSTE UTSTYR PÅ BILEN

Denne bilen kommer med den flotte AMG Line styling. Dette er et dynamisk design som gir eksteriøret og interiør et sportslig og eksklusivt preg. Tekniske funksjoner byr dessuten på merkbart mer kjøreglede.

Denne bilen har Distronic/adaptiv cruisekontroll. Den aktive assistenten holder avstanden til bilen foran. Systemet akselererer og bremser bilen automatisk med inntil halvparten av full bremseeffekt for å opprettholde sikker avstand til bilen foran. Dette forenkler kjøring på for eksempel motorvei og når du kjører i kø med hyppige stopp. Ved fare for kollisjon griper i tillegg den aktive bremse assistenten inn og aktiverer bremsene.

Stereoanlegget er av typen Burmester surround-soundsystem. Med den legendariske lyden kan du oppleve fantastiske ytelser og eksklusivitet. Høyeffekthøyttalerne sørger for en førsteklasses romklang. Du kan målrette lyden for forsetene og baksetene og på den måten forsterke lytteopplevelsen ytterligere.

Med multibeam LED kan du kjøre med fjernlysene på hele tiden. Lysdioder som styres individuelt og presist, sørger for at andre biler ikke blendes, samtidig som resten av omgivelsene blir svært godt belyst. De blå lysende elementene i frontlyktene er en annen spennende detalj.

Denne bilen har Hengerfeste med ESP® stabiliseringsfunksjon. Det er elektrisk innfellbart, noe som er praktisk når det ikke er i bruk. Tillatt hengervekt er på 1.800 kg

Denne bilen har parkerings pakke med 360 - kamera. Den aktive parkerings assistenten gjør det enklere for deg å finne en parkeringsluke og å parkere, både på langs, på tvers og i garasjer. 360 -kameraet viser et realistisk bilde i multimediesystemets display, slik at det blir enklere for deg å parkere og manøvrere bilen.

Denne bilen har navigasjon som guider bilføreren ved hjelp av et elektronisk kart. Med stemme henvisning og med visuelle symboler på skjerm, hvor raskeste, eller korteste vei er til forhåndsvalg destinasjon.

Denne bilen har apple carplay. CarPlay viser på bilens innebygde skjerm det du vil gjøre med iPhone mens du kjører. Når du kobler iPhone til CarPlay, kan du få veibeskrivelse sving for sving, ringe ut, sende og motta meldinger, høre på musikk med mer. CarPlay bruker kontaktene dine på iPhone når du vil ringe ut, sende tekstmeldinger og finne destinasjoner. CarPlay bruker Siri-talekontroll, slik at du kan be om det du vil ha mens du kjører, og holde fokuset ditt på veien. CarPlay fungerer også med de innebygde kontrollene i bilen – for eksempel berøringsskjermer, kontrollbrytere og knapper.

Soltaket i glass gir mer lys og luft i bilen. I lukket, men spesielt i åpen tilstand, gir det kupeen en lysere atmosfære. Med soltaket åpent sirkulerer frisk luft trekkfritt rundt i kupeen. En skyvbar gardin fungerer som beskyttelse mot solen.

Denne bilen har filholderpakke. Med optiske og akustiske signaler varsler blindsoneassistenten og den aktive kjørefelt assistenten om biler i blind sonen, samt gjør deg oppmerksom på at du utilsiktet er i ferd med å forlate kjørefeltet. Den aktive kjørefelt assistenten forhindrer kollisjon ved å aktivere bremsene.

Denne bilen har memory-pakke som husker innstillingen for opptil tre forskjellige personer. Dette er praktisk dersom flere kjører bilen. Memory-pakken husker posisjonene for de elektrisk justerbare forsetene, ratt stammen og sidespeilene. Det hele lagres og aktiveres enkelt med et knappetrykk.

Denne bilen har Head-up Display. Head-up displayet forvandler frontruten til en spennende digital skjerm. Her vises all informasjon i synsfeltet med høy oppløsning og i farger. Uten at du må ta øynene fra veien. Dermed kan du til enhver tid konsentrere deg helt og fullt om trafikken.

Denne bilen har speil pakke. Begge sidespeilene felles inn og ut med et tastetrykk for å beskytte speil husene mot skader, for eksempel ved parkering. Du kan også velge om de skal felles inn automatisk når du låser bilen.

Denne bilen er utstyrt med trådløs mobillading. Lavt batterinivå på mobilen er ikke noe problem. Legg din smarttelefon på platen i senterkontrollen og lading starter automatisk uten kabler.

-

SERVICEHISTORIKK

30.08.2024 - km 65086

08.08.2023 - km 52648

21.07.2022 - km 36102

22.04.2021 - km 17505

-

HVEM ER VI

Bertel O. Steen selger over 15 000 brukte biler i året og er en av Norges største merkeforhandlere. Vi er autorisert merkeforhandler på Mercedes, Peugeot, KIA, Citroen, DS, Smart og Opel.

-

Ønsker du finansiering eller bilforsikring?

Du kan velge å finansiere hele kjøpesummen eller deler av denne. Vi tilbyr lån fra 0 kr i egenkapital og inntil 10 års nedbetaling. Vi ordner alt det praktiske for deg.

Alle biler må ha forsikring og vi er behjelpelig med å ordne det praktiske for deg.

Har du en bil du ønsker vi skal ta i innbytte?

Vi tar gjerne din bil i innbytte. Det er flere fordeler med å levere bilen i innbytte mot å selge selv: Du får raskt oppgjør, du har ikke reklamasjonsansvar, vi håndterer omregistrering og avregistrering. Har du restlån på bilen er vi behjelpelige med det praktiske rundt innløsning av restlånet.

Send følgende opplysninger i en e-post til oss, så ser vi på en innbyttepris av bilen din:

- Registreringsnummer på bilen

- Hvor langt bilen er kjørt

- Relevant ekstrautstyr / utstyrsgrad / andre opplysninger / skader osv

- Send gjerne et bilde av bilen innvendig + utvendig

Frakt og levering i hele Norge

Vi kan levere bilen der du ønsker i hele Norge. Vi tilbyr gunstig frakt og ordner det slik at du kjapt kan motta bilen din.

Hengerfeste, skiboks eller takstativ

Hvis du trenger ekstrautstyr, kan vi ordne dette til en konkurransedyktig pris. Da mottar du bilen ferdig montert med det utstyret du ønsker deg.

Viktig informasjon

Telenor og Telia har besluttet å stenge 2G-nettet i løpet av 2025. Dette kan påvirke enkelte tjenester som for eksempel nød anrop (SOS og eCell), infotainment system, app-styring og andre tilkoblede funksjoner. Merk at dette utelukkende gjelder kjøretøy med 2G-modem installert.

Hvis du ønsker mer informasjon er du alltid velkommen til å ta kontakt med oss.

For mer informasjon om nedstengningen, les her:

https://www.bos.no/aktuelt/viktig-informasjon-om-nedleggelse-av-2g-nettet

Vi tar forbehold om feil- /skrivefeil i alle våre annonser. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger kan fås direkte fra selgere.

-

Kontakt oss

Ta kontakt med

Jan Erik Nilsen

Mob: 970 50 628

E-post:

Ole Hermann Eliassen

Mob: 975 43 197

E-post:

-

Sentralbord 701 76 400

Eller trykk på send melding øverst i finn annonsen for en uformell henvendelse.

Bertel O. Steen Ålesund AS org.nr. 927190788

Velkommen til en trygg og hyggelig handel her hos Bertel O. Steen Ålesund

Sikkert bruktbilkjøp

Det er den gode følelsen som skal gjelde når du kjøper bruktbil – ikke usikkerhet rundt brukshistorien, tidligere eierskap og identitet. Et trygt bruktbilkjøp hos Bertel O. Steen betyr trygghet for deg som er bilens nye eier.

Innbyttegaranti

Vi tar alle typer person- og varebiler i innbytte, dvs. vi kjøper din brukte bil. Du slipper å stå for annonsering og salg selv. Og kjøper du bil av oss, garanterer vi deg innbytte neste gang, du kjøper bil fra Bertel O. Steen.

30 dagers bytterett

Om du finner ut at bilen ikke var riktig for deg kan du bytte til en annen innen 30 dager. Du kan bytte bil i samme prisklasse eller dyrere. Omkostninger ved finans, pant og andre kostnader ikke knyttet til bilen, dekkes av kunde ved bytte av bil. Gjelder kun biler fra forhandlers lager.

Bruktbilgaranti

Alle Bertel O. Steens merker har minimum fem års nybilgaranti, som følger bilen til neste eier. Vår garanti kommer i tillegg til kjøpsloven. Eldre biler har kortere garanti avhengig av alder og kilometerstand.

Fleksibel finansiering og forsikring som passer deg

Bertel O. Steen skreddersyr en finans- og forsikringsløsning som passer ditt behov. Våre forsikringer er spesialtilpasset bilmodellen du kjøper, og ivaretar deg når du trenger dette som mest igjennom våres samarbeidspartnere på finans og forsikring.

Vi kjenner bilens historie

Våre biler leveres med fullstendig servicehistorikk. Da slipper du ubehagelige overraskelser. Bertel O. Steen har oversikten over alle reparasjoner utført på våre autoriserte merkeverksteder.